O nás a projekteRPIC Prešov je informačným a poradenským centrom pre nových a existujúcich podnikateľov, záujemcov o podnikanie, ako aj ďalšie subjekty zaujímajúce sa o problematiku podnikania. Je súčasťou najväčšej európskej siete na podporu podnikania Enterprise Europe Network a prevádzkuje Technologické inkubátorové centrum (TIC). Viac o nás a našich aktivitách sa dozviete na www.rpicpo.sk.

Podnikanie je skvelé dobrodružstvo a rozvoj podnikania v regióne Východného Slovenska je našou prioritou. Preto hľadáme formy ako dostať „esencie“ podnikania bližšie k budúcim podnikateľom. Keďže podnikateľské témy, inovácie, výskum a vývoj sú aj témami predsedníctva SR v Rade EÚ, pripravili sme tento projekt v jeho rámci pre Vás - študentov stredných a vysokých škôl, ktorí si čoskoro ako ich absolventi a možno ešte aj ako študenti, budete klásť otázky – Čo budem robiť po škole? Pôjdem študovať ešte ďalej? Začať podnikať alebo sa radšej zamestnať? Ísť do rizika alebo si hľadať istotu niekým iným plateného miesta? A ak podnikať, tak v čom a ako začať?

„Facebook som naprogramoval zo svojej izby a odtiaľ som ho aj spustil. Požičal som si server za 85 dolárov a financoval ho z reklám na stránke. Od tej doby to robím rovnako, Facebook sa financuje z reklám.”
(Mark Zuckerberg v októbri 2011 počas rozhovoru na Y Combinator´s Startup School v Palo Alto, California, USA)

Na stránkach projektu nájdete inšpiráciu pre podnikanie, ale ukážte stránku a pošlite jej link aj svojim učiteľom, možno zmenia spôsob svojej výučby a Vás budú podnikateľské témy v škole baviť viac.

A hlavne zapojte sa do súťaže a kvízu, jedna z finančných výhier môže byť práve Vaša, 2300 eur čaká na svojich majiteľov .

Ľudí s nápadmi kúpite tucet za dolár. Ale tí, ktorí ich uskutočňujú, sú na nezaplatenie.
(Richard Branson)

Aj tvoj nápad môže posunúť Európu – inovuj, podnikaj, rozvíjaj!